| Începătorul988 a întrebat:

Salutare. Am un pui de caine (ciobanesc cu caucazian), de aprox. 9/10luni.
De azi dimineata a inceput sa numai manance, dar sa bea multa apa. I-am dat lapte, pedigree, mancare gatita, degeaba. Se uita si nu mananca. In schimb, are chef de joaca, e atent.
Cand ma jucam cu el a vomitat(apa)
Imi sputeti spune ce are? Mentionez ca lasa par peste tot.
funda

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

In zone cu iarba exista un fel de buruiana pe care cainii o mananca. Este foarte buna pentru stomacul lor. Sunt asemenea perioade. Trece.

| Începătorul988 explică (pentru baru):

Din pacate stau la oras, si imi poti descrie cum arata aceasta iarba? Am vazut ca este atras de gradina lui maica-mea. Dar nu l-am lasat, deoarece a mai stricat-o de cateva ori.

| baru a răspuns (pentru Începătorul988):

Sincer nu stiu cum se numeste. Dar cauta sa duci catelusul pe o pajiste, intr.un parc undeva.

| Freya1 a răspuns:

Ai grija si ce ii dai sa manance ca poate de asta nici nu mai vrea.Fiecare caine si talie de caine are mancarea lui specifica daca ii dai carne prajita si ciorba normal sa nu fie sanatos.
Du-te cu el pana la veterinar sa ii faca un control de rutina, iesi cu el in parc ca poate sa constipat. Daca are chef de joaca si nu e apatic e un semn bun.