| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste carti bune! Pe care le-ati citit si va ramas in minte si in inima!

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Piciul, Dama cu camelii, Floare Albastra de John Galsworthy, Prizonier la 9 ani, Baietii de pe strada Pal.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Castelul Palarierului, Gran Canaria, Amintiri despre viitor, Taina miturilor astrale...

kratos
| kratos a răspuns:

Lord of the rings de Tolkien.
Zece negri mititei-Agatha Christie.
11 minute- Paulo Coelho
si sa nu omitem autorii romani Lorelei de Ionel Teodoreanu

| tee a răspuns:

Memoriile unei gheishe

| di@n@ a răspuns:

Mi-e foame de Georg Fink, este un roman pe care cu siguranta nu-l vei uita niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata gama TWILIGHT stii u new moon si restul 2 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am citit doar carti de Sandra Brown big grin, si toate mi'au placut, toate au ramas in inimioara mea love struck. Cel mai mult mi-a placut Copilul nascut joi... o carte ft buna dar am citit'o la tara lang un rau si asta a facut'o mult mai frumoasa love struck.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am citit Paulo Coelho... chiar scrie bine?
in schimb imi plac foarte mult cartile lu Chuck Palahniuk, mai stiti ceva de genu, sau ce carte de-a lui v-a placut mai mult?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana acum nimic care sa imi placa si sa ma capteze!
chiar vreau sa dau cuiva fundita!
sper...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sis am vazut filmele, plus alte filme de genu National Treasure!
Stiu ca nu se compara cu cartea insa nu prea e genul meu carte!
oricum multumesc pentru mesaj!

| sis a răspuns:

Codul lui Da Vinci- Dan Brown. A fost fascinant! Citeste'l si tu daca iti place aventura, misterul. E plin de lucruri interesante. Incepe cu moarte unuei persoane care lasa indici pentru nepoata acesteia. iar indiciile respective duc la altele si tot asa. Se "aliaza" cu cineva expert in simbolistica care este cautat de politie, fuge de aceasta si de aici incepe actiune si tot odata misterul. sper sa-ti placa. Minunat e ca va aparea si Simbolul pierdut, continuatea Codului lui Da Vinci. Astept cu nerabdare sa'l citesc si pe aceasta.
day dreaming

| viorica_7160 a răspuns:

foarte frumos Ion de liviu rebreaunu
Baltagul de Mihail Sadoveanu
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte d razboi de camil petrescu
Maitrey deM. Eliade (dragoste)G.calinescu cartea nuntii(dragoste)Paick Suskrind Parfumul

Michael Endre Povestea Fara Sfarsit (de aventuri)