| Bubiko a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste rase de caine de talie mica, care pot fi intretinuti usor si care sa nu fie scumpi. Mersi. Dau gurita.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Rasa mea preferata este - Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt cei mai dragalasi, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica (dar nu sunt extrem de mici, nu sunt gen chiuaua). Nu au o blana foarte lunga, asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt ascultatori si nu se uratesc la maturitate. Aici poti sa vezi sute de poze cu acesti caini de exceptie, ca sa-ti faci o parere: http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/, iar aici ai un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli: http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU.
Sau poti sa-ti iei un pechinez. Succes!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Bubiko, ma bucur, ca ti-am fost de folos, ca ti-a placut aceasta rasa minunata. Mersi pentru apreciere!winking

| lori15 a răspuns:

Un top cu 10 catelusi de talie mica :)
http://www.acasatv.ro/animale-de-companie/top-10-caini-de-talie-mica.html
Eu te sfatuiesc sa-ti iei un bichon maltez ii foarte frumos, de talie mica doar ca costa cam mult ca si eu imi doresc :( cam 200-250 euro :((!
fundita?;;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Situ pitic

| ionutzz1994 a răspuns:

Bichon, Chihuahua, pekinez, terrier australian, beagle, sunt mici si usor de intretinut, Funda?

| Anna_3507 a răspuns:

Pai eu am pechenez... e de talie mica nu este fff scump si se intretine usor, dar in acelasi timp e frumos si destept... fundita?

| TeLeFoN_2384 a răspuns:

Pechinez, chiuaua, bichon, beagle, basset