| Bibiutza a întrebat:

Sunteti pro sau contra eutanasierii cainilor vagabonzi?

Răspuns Câştigător
| Ana-Maria94 a răspuns:

Contra.este adevarat ca sunt periculosi unii dintre ei, dar exista si alte modalitati nu neaparat eutanasierea.

68 răspunsuri:
| andrei95 a răspuns:

Pe astia periculosi poate sa ii omoare dar pe ceilalti ar fi bine sa faca ceva sa nu mai faca atatia caini

| swet girl 22 a răspuns:

Contra desigur

| SweetAngelCry a răspuns:

Contra, eu cred ca ar trebui sa-i duca la centre de adoptie, sa-i ingrijeasca si astfel sa ii vanda unor oameni doritori.

| bombonik44 a răspuns:

Contraaaaaa

| keops9968 a răspuns:

Cei periculosi si bolnavi eutanasiati, restul castrati. asta zic eu ca e cea mai buna solutie.

| LidiaD a răspuns:

100% contra
nu pot sa spun ca imi plac cainii, dar sunt si ei fiinte...si uneori mi se face mila cand ii vad pe strada flamanzi si slabi si cum se uita la tine cu ochii aia maripuppy dog eyes
-pot gasi oricand alte metode...de exemplu pot face rezervatii sau parcuri special amenajate unde acestia sa stea si sa fie hraniti
-sau pot sa faca un centru de adoptie pentru. pui
In concluzie, sunt multe metode ...Trebuie doar sa fii deschis la sugestii

| andreea_7955 a răspuns:

Sunt contra. Unii sunt rai, dar sunt suflete.Nu merit sa le radem de pe fata pamantului.

| Emanuela_Catana_1989 a răspuns:

Eu sunt pro dar cu condiția să fie eutanasiați cum trebuie. Oricum ca să le dai de mâncare cineva moare dar cum moare? Mâncarea de câine conține carne din diverse animale care mor cu gâtul tăiat nu de la o injecție deci cum e mai bine să mori? Cu gâtul tăiat să ajungi mancare la oameni și câini sau cu o injecție? Problema e la cei care nu vor să sterilizeze pentru ca numărul lor să scadă.

| Emanuela_Catana_1989 a răspuns:

Toți care sunteți contra sunteti vegetarieni sau?