| Mannaro a întrebat:

Urgent! Am un porcusor de guineea care cred ca a racit de la mine.Cand l-am scos din cusca si l-am pus pe pat a mancat din servetelele folosite de mine.Stiu ca am fost neatenta.Acum naparleste foarte mult pe mine si este cam arogant.Cand il mangai clampateste dintii.I-am luat recent o adapatoare dar,oricat as incerca nu vrea sa bea de acolo asa ca ii dau mancare mai bogata in apa.(castravete,ardei gras, morcov ud)
Va rog sa ma ajutati!

8 răspunsuri:
| caroline27 a răspuns:

Du-l la veterinar. O sa fie totul bine, medicul va stii ce sa-i faca.

| Mannaro explică (pentru caroline27):

Nici un veterinar din orasul meu nu se pricepe la porcusori de guineea.

| RonaRona a răspuns:

Caută pe net, scriind: Cele mai bune clinici veterinare. Eu am găsit o clinică, dar nu mai știu pe unde. Știu doar cà e prin Ploiești.

| Mannaro explică (pentru RonaRona):

Dar cum il duc acolo

| RonaRona a răspuns (pentru Mannaro):

Doar caută pe net. Poate găsești veterinar într-un oraș mai apropiat. Roagă o rudă/cunoștință să te ducă cu mașina.

| Mannaro explică (pentru RonaRona):

Da..am cautat..nu am gasit nimic in apropiere

| RonaRona a răspuns (pentru RonaRona):

Îmi pare rău! Alt sfat nu îți pot da.

| Mannaro explică:

Gata...am reusit sa gasesc unul in oras...Ei de obicei naparlesc?