| Lovelysmilee a întrebat:

Am o prietena in Bucuresti care vrea sa-mi trimita un lantisor. Eu stau in Slatina. Cam cat ar costa-o taxa postala si cam cat ar dura sa ajunga coletul?

Răspuns Câştigător
| ComyCosmin a răspuns:

In mod normal, daca il trimiti pur si simplu prin posta, ar trebui sa coste maxim 10-15 lei.

Daca insa il trimiti cu valoare declarata te costa mai mult, depinde cat de valoros este.
Iti recomand insa sa trimiti printr-o firma de curierat, e mult mai sigura metoda asta.

La posta daca il trimiti pana in ora 09:00 ar trebui sa ajunga a doua zi. Poate dura insa si pana la 4 zile.
Prin curier ajunge de regula a doua zi.