| daviddari a întrebat:

capusele merg ca orice insecta repede?

Răspuns Câştigător
| Suleiman a răspuns:

Nu, se misca greu

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Ele stau pe o planta(tulpina)si se agata de blana animalului care trece pe langa. Apoi isi fac treaba.Sug sangele gazdei de care se agata.

| piratuu a răspuns:

Nu.

| bogdiy a răspuns:

Nu

| Stefania1Stefy a răspuns:

Infestarea cu capuse este raspândita si în zonele urbane, unde animalele de companie, în special câinii, aduc acasa aceste insecte.

Chiar si copiii care se joaca în parcuri sau în curti pot lua capuse. Atentie! Poti sa le observi i timp ce merg pe tine si le poti elimina deoarece merg incet si se aseaza intr-ul loc care i se pare acestuia mai convenabil