| Justlikeme11 a întrebat:

am o centrala termica westen quasar 24 f si refuza sa mai incalzeasca apa mai mult de 30 de grade. si porneste putin, apoi se aprinde beculetul de la 30 de grade si nu mai baga nici caldura, nici apa calda. dat fiind faptul ca ne apropiem de sarbatori si nu am bani si nici timp sa chem un profesionist, va rog sa ma ajutati cei care mai stiti cate ceva sau ati patit. ce poate fi? presiunea e 1, 1. doar ce i-am reglat-o pentru ca imi dadea eroare. si imediat ce am reglat presiunea a pornit, dar in felul asta.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate fi regulatorul/senzorul temperatura defect.

| Justlikeme11 explică (pentru neutrino):

Mi-am dat acum seama de ceva, eu cand am reglat presiunea era apa pe cald pornita, nu pe rece. sa fie de acolo problema?

| KodrutZ a răspuns (pentru Justlikeme11):

Ai "reglat" presiunea cu robinetele deschise? Si cu centrala pornita? Mdah, se pare ca avem si noi candidati la premiile Darwin, pina la urma... CHEAMA NAIBII UN PROFESIONIST!