| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna! Marti am de repetat un test la mate si sunt ft ft stresata. Am dat acum o luna un test, iar eu bineinteles ca am luat 9 si profesoara ne-a pus sa ne ridicam in picioare care vrea sa isi mareasca nota,doar ca dupa ne-a spus ca vom repeta testul si acum nu mai pot da inapoi. Ne-a mai spus ca daca vom lua aceeasi nota ca la testul precedent sau chiar mai mica,le va trece pe amandoua si nu vreau asta,pentru ca o sa mi se strice media si poate raman si fara bursa. Am si trecut la lectii noi,pe care nu le inteleg si bineinteles ca va fi mult mai greu decat celalalt.Ce sa fac? Sa il dau,dar cu riscul ca voi lua nota mica sau sa nu vin la scoala zilele astea, ca sa creada ca sunt racita? Eu nu fac asta in mod normal, dar chiar si daca invat, nu pot lua mai mult de 9.

6 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Daca crezi ca nu vei lua mai mult de 9, atunci nu îl mai da pe ăsta. Stai acasa la ora aia și asta e.
Ciudat ca vi le trece pe amândouă. Ce mărit e ăsta? A mări eu știam ca înseamnă ca dacă iei mai mult îți trece nota aia, dar dacă iei mai puțin îți rămâne nota inițială.

| Animeforlifee9921 explică (pentru Nirvanaaa):

Asta au zis si ai mei, nici nu prea e "marit" sincer, e mai mult o a doua sansa.

| Xox0 a răspuns:

Chiulești

| newaccountbye a răspuns:

Îți recomand să îți pui pe Youtube pe televizor PAUZĂ DE MATE, are cele mai bune videoclipuri și vei înțelege perfect lecțiile.

| Allemando a răspuns:

Vorbeste sincer cu profesoara si explica-i situația

| antonioger a răspuns:

Hmmm...pai daca nu stapanesti, adica nu crezi ca vei lua mai mult mai bine chiulesti si ramai cu cat ai luat. Ma mira faptul ca nu se aplica principiul maririlor din facultate, adica daca iei nota mai mare maresti daca iei mai mica ramane cea pe care ai luat-o anterior.