| waXonwaXoff a întrebat:

mi-am reinstalat windows pentru ca imi dadea o eroare la pornire"DISK BOOT FAILURE...". Reinstalat merge bine dar azi dimineata cand eram la calcualtor mi s-a blocat tot si am dat restart si mi-a dat aceeasi eroare.Cand am venit de la scoala il pornise tata si mergea.Acum mi-e frica sa nu se strice iar. Apropo eu am instalat windows ul peste cel vechi, nu l-am sters pe cel vechi. Ce asi putea face?

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Poti verifica si conectorii banda ai hardului, un contact imperfect tot asa ceva iti apare la erori.Succes

| Anonymus314 a răspuns:

Instalezi iar windowsul, stergi celalalt windows.
La mine facea exact la fel dar na... la mine pc-u nu face ce vrea el, i-am dat un sut in unitate(nu recomand sa faci asta) si a mers.
Incearca sa scuturi putin pc-u(putin mai mult si mai tare) si o sa-ti mearga.
Cauza posibilatongueraf pe hdd.

| mog a răspuns:

Ai probleme cu hdd ul. aia apare cand hardul face figuri.
sfatul meu e sa bootezi de pe hiren boot cd, sa rulezi un hdd test si sa vezi ce obtii.
daca nu, reinstaleaza windowsul dupa ce formatezi hardul in totalitate.