| Deasonyka a întrebat:

Buna,stie cineva cat e un salar la magazinul profi cu tot cu bonuri daca ma angajez? Si cate ore lucrez pe zi? De la cat la cat?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Salariul minim e 1900 parca, deci ramai cam cu 1162 de lei in mana iar la un program de 8 ore, impartit la 2 cam 581 + bonurile. Din cate mai stie memoria mea bonul de masa il primesti daca lucrezi minim 4 ore iar la ~20 de zile pe luna, in functie de care e valoarea bonurilor de masa la Profi (9-15) te poti astepta la bonuri in valoare de 180-300 lei extra.

Concluzie, bu bonurile transformate in bani, la un program part time te poti astepta la 761-881 lei pe luna, iar la unul full time la cam 1342-1462.

Spor!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conditiile de angajare (salar, bonusuri, concediu etc.) se stabilesc in faza de negociere a contractului.
Dupa semnare, conditiile raan batute in cuie (adica in contract) pana la o noua negociere.

| ElSueno a răspuns:

Pai din moment ce nu cred ca vrei sa mergi acolo ca si sef, vei avea salariul minim pe economie, care este de 1450 lei net si in jur de 1900 lei brut (tu vei lua in mana salariul net).

Legat de ore, poti lucra part time ( 4 ore ) sau full time ( 8 ore), iar orarul il vei stabili la interviu. Daca vrei sa lucrezi doar part time salariul tau va fi mult mai mic.

Din cate stiu se da 1 bon / zi lucrata, iar valoarea acestuia nu cred ca trece de 20 lei.

| Deasonyka explică (pentru ElSueno):

Part time inseamna ca e undeva la 8 mil?

| ElSueno a răspuns (pentru Deasonyka):

Poate chiar mai putin, la KFC si McDonalds stiu sigur ca se plateste 4 mil, deci nu vad de ce la profi ar da mai mult.

| Anapanda a răspuns:

Poate gasesti aivi raspunsuri la intrebarile tale http://www.profi.ro/cariera/posturi_disponibile.html