| GabriiiiiElla a întrebat:

FUNDITA! Am incercat sa instalez in router wireless Serioux ca sa am net pe tableta, dar n-am reusit, chiar daca am bagat multe coduri. Luni vin cei de la Romtelecom sa mi-l faca si-mi aduc router de la ei, credeti ca am stricat ceva dupa incercari nenumarate? sad

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai avut ce strica, totul se va relua de la inceput, ca si cand n-ai mai fi incercat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu aveai ce sa strici, oricand router ul se poate reseta la setarile din fabrica

| GabriiiiiElla explică (pentru suntserios):

Ma refer daca nu am stricat ceva la PC, cu codurile introduse? happy

| suntserios a răspuns (pentru GabriiiiiElla):

Nu stiu ce inseamna pentru tine coduri si unde le ai introdus, dar nu vad ce ai fi putut strica fara a se mai putea repara

| domandaniel a răspuns:

Nu ai stricat nimic, însă presupun că ai cumpărat un router care nu e compatibil cu rețeaua Romtelecom. Sunt routere VDSL, ADSL, care merg sau nu pe Romtelecom sau RDS. De aia vin ei luni cu router de al lor compatibil cu rețeaua happy