| Mariiko a întrebat:

Cine poate sa imi explice ce inseamna spam?big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Reclama nesolicitata.

5 răspunsuri:
| trustbogdan a răspuns:

Spamming (sau spam) este procesul de expediere a mesajelor electronice nesolicitate, de cele mai multe ori cu caracter comercial, de publicitate pentru produse și servicii dubioase, practicată în industria e-marketingului și de proprietarii de situri pornografice. Spam-ul se distinge prin caracterul agresiv, repetat și prin privarea de dreptul la opțiune.

Un mesaj care vine în urma consimțământului exprimat în prealabil de destinatar nu este spam. Detalii legale referitoare la spam sunt prevăzute în "Legea 506 din 17 noiembrie 2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal și protecția vieții private în sectorul comunicațiilor electronice" (Art. 12).

| Logout a răspuns:

Adica abuz in serviciu happy

| Last1 a răspuns:

Mai pe intelesul tau: mesajele care le primesti pline de reclame

| Ady_9137 a răspuns:

Spam inseamna o informatie spusa de mai multe ori de acelasi om dar exact asa cum a fost prima oara, si asta inseamna ca dupa prima informatie, celelalte se pot duce la gunoilaughingbig grin
De exemplu:buna buna buna buna buna buna buna buna buna buna
Vezi? asta e spambig grin