| AvalohAlyn a întrebat:

Consuma destul de mult curent un boiler electric?(de 50 de litri daca asta ajuta cu ceva)
Cam cu cat in plus vine factura?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de rezistenta lui, de temperatura apei si a mediului ambiant. Uite un exemplu pe care-l stiu: Boiler 80 litri, rezistenta 1, 5 Kw, temperatura apei 65 grade celsius, temperatura exterioara 18 grade celsius consuma 0, 82 Kw/H in 24 de ore. Bine, daca faci baie consuma mai mult pentru aducerea apei la temperatura necesara. Deci te poti astepta ( cu spalat maini, spalat vase, etc) sa consume 2-3 Kw zilnic. Aia inseamna undeva la maxim 90 Kw lunar. La 0, 5 lei pe Kw ajungi la 45 lei in plus.

| AvalohAlyn explică (pentru Salontanul):

Multumesc pentru raspuns.happy

| Salontanul a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Multumesc si eu pentru apreciere.