| RiskofDeath a întrebat:

Cum pot sa iau in brat 2 cm in 2 luni SI vreau sa pun si ceva grasime ca sunt cam slab, la sala nu merg dar am acasa gantere si extensor. spuneti-mi si mie o solutie usoara, fara suplimente!

3 răspunsuri:
| seby005 a răspuns:

Sal. fara suplimente nu pre merge,,

| Earthquake a răspuns:

Om, pentru a creste, trebuie sa renunti la aparate. Masa musculara se face cu gantere, haltere si tractiuni. Pentru a creste in brat trebuie sa schimbi saptamanal antrenamentul, de exemplu : astazi bagi ceva saptamana viitoare schimbi antrenamentu la brate si bagi altfel exercitiile. asta e secretu. Alimentati sa fie pe baza de lapte, Unt de arahide, Nutella chiar, Carne de pui fara pielitza (piept chiar), banane (sunt foarte bune pentru masa musculara), cereale( care sunt foarte bune si ele ), iaurt etc. si Nu uita sa alergi minim 500 m pe zi. sau 3/saptamana. cardio este foarte important in acest proces de,, transformare,, bafta!

| mihai_7182 a răspuns:

Incearca sa faci biceps si triceps cu ganterele si pentru piept cu extensorul.Esential e sa faci repetari putine cu greutati mari si incearca seara si niste tractiuni la bara(pentru biceps) sau flotari in pumn, normale, diamant(pentru triceps). Legat de mancare incerca sa mananci putin si des (4-5 mese pe zi) si consuma foarte multe proteine.In rest poti sa mananci orice dar putin din fiecare.Multa bafta in continuare