| Costache_Bianca_1999 a întrebat:

Daca am facut franceza in gimnaziu, pot face la liceu in loc de franceza germana?

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Daca mergi la un liceu ce se preda germana, da poti sa faci.

| RareşTPUro a răspuns (pentru RareşTPUro):

Dar iti va fi cam dificil daca nu ai invatat strop de germana.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi - evident, cu condiţia că te înscrii la un liceu la care se studiază Limba Germană happy
NU la toate liceele se face germană.

N-am idee cum te vei descurca, să NU rămâi corigentă/repetentă la Germană sad

Toate cele bune.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da, te poti transfera de la franceza la germana, trebuie sa completezi o cerere, dar e o formalitate.