| donnie112 a întrebat:

FUNDA! Salut TPU! Am 20 de ani, si vreau sa ma apuc de scoala de soferi pentru cat c e, din cate stiu eu nu poti obtine permisul de conducere pana la 21 ani, dar am auzit ca pot sa ma apuc inca de acum, ce as vrea eu sa stiu este: pot sa ma apuc de acum de scoala si sa dau examenele dupa ce implinesc 21 ani, sau pot sa ma apuc de acum de scoala si sa dau examenele si sa primesc permisul dupa ce implinesc 21 ani! Mltumesc anticipat!

1 răspuns:
| cqalin a răspuns:

Pentru a avea C, C+E trebuie sa ai cat B si dupa aceea sa faci celalalte categori, iar pentru mai multe detalii cel mai bine informat vei fi de catre o scoala de soferi sau de catre Politia Rutiera

un salut