| NikoNikoleta12345 a întrebat:

Daca imi fac o cerere de retragere la inceputul clasei a 12 a, pot reveni normal anul viitor la liceu sa imi termin studiile?

Răspuns Câştigător
| user123654 a răspuns:

În toamnă, când începe școala, mergi la secretariat și ți se va da o fișă pe care trebuie să o completeze și să o semneze unul dintre părinți/tutorele tău. Dacă faci asta, nu te vor exmatricula. Anul următor, când vrei să revii la școală, va trebui să duci la secretariat o cerere scrisă și semnată de părinte/tutore, cum că vrei să reîncepi școala. Cererea va fi aprobată numai dacă există locuri la clasa respectivă, unde vrei să intri. Dacă vrei mai multe informații sau dacă ai neclarități, îmi poți trimite mesaj privat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru situatii de acest gen, sunt clasele serale, unde vei fii indrumata sa-ti continui studiile.

| user123654 a răspuns:

Înțeleg că în toamnă intri în clasa a XII-a și vrei să te retragi pentru un an de la școală. Da, te poți retrage, iar anul următor revii fără probleme la liceu.

| NikoNikoleta12345 explică (pentru user123654):

Sigur? Fara nicio problema? Mi-e cam teama? Si care e procedeul?

| NikoNikoleta12345 explică (pentru user123654):

Imi este tare frica. sincer. am o mare problema si din acest motiv trebuie sa fac pasul asta. imi este teama ca nu ma vor mai primi. as vrea sa vorbim in privat pentru mai multe detalii dar nu am mail-ul confirmat pentru ca nu mai stiu parola si nu iti pot trimite mesaj.

| user123654 a răspuns (pentru NikoNikoleta12345):

Nu au motiv să nu te primească. Nu va fi nicio problemă. Nu ești singura care se retrage.

| user123654 a răspuns (pentru NikoNikoleta12345):

În toamnă, când începe școala, mergi la secretariat și ți se va da o fișă pe care trebuie să o completeze și să o semneze unul dintre părinți/tutorele tău. Dacă faci asta, nu te vor exmatricula. Anul următor, când vrei să revii la școală, va trebui să duci la secretariat o cerere scrisă și semnată de părinte/tutore, cum că vrei să reîncepi școala. Cererea va fi aprobată numai dacă există locuri la clasa respectivă, unde vrei să intri. Dacă vrei mai multe informații sau dacă ai neclarități, îmi poți trimite mesaj privat.