| anonim_4396 a întrebat:

Help! Vreau sa slabesc.sad Am 16 ani, 1, 60 cm, 70 de kg, as dori si eu sa-mi spuneti niste exercitii de slabit si niste remedii de exemplu "a bea sucul de la lamaie dimineata" si altele care le stiti voi, eu am renuntat definitiv la paine, iar dulciuri mananc si eu o prajitura pe saptamana.Va rog frumos,

3 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandesti ca o dieta de fapt trebuie sa fie un anumit mod de viata. Degeaba intr-o perioada iti schimbi modul de alimentare si de facut sport, daca dupa ce ai slabit revi la cum faceai initial, vei pune la loc si practic te-ai straduit degeaba. Deci cum toata povestea asta cu slabitul si mentinutul trebuie sa fie un mod de viata, pentru a slabi in timp si a te mentine, eu iti sugerez cea mai simpla metoda posibila: mananca des si putin! la fiecare 3-4, maxim 5 ore cate o masa, care sa nu fie mare. Mancand des si putin, nu lasi organismul sa "stea", el este intr-o continua miscare, iar arderile in organism se accelereaza. Explicatiile ar fi mult mai lungi, insa daca te intereseaza atat de mult, cred ca poti citi si tu singura articole pe internet despre lucrul acesta, de ce se accelreaza arderile, etc.
Si nu uita de minim 30 de min de miscare fizica zilnicahappy.

| Fillaide a răspuns:

Exercitii:

http://www.youtube.com/watch?v=zoJQOapc9cY
Eu le realizez de 2-4 ori pe zi + la asta dansez, merg pe jos, fac cam 50 abdomene si genoflexiuni.

Si remedii,daca se pot numi asa : bea ceai neindulcit,adica infuzie de plante(menta,tei,musetel),insa doar o cana pe zi,pentru ca in cantitati mari pot afecta inima, in special menta.
Inainte de masa bea apa, ca sa-ti dea starea de satietate si sa mananci mai putin.Nu mai manca prajeli,paste fainoase, sare.

Eu cu aceste reguli am inceput, daca vrei mai multe detalii lasa-mi id-ul tau. Pupici!

| giulicaA a răspuns:

Pai ai putea sa iti faci un program.
de dimineata alergare,un mic de-jun sanatos cu fructe,legume(rosii, castraveti, ardei)suc de portocale, de lamaie sau de alte fructe
nu mai manca seara, iar la pranz mananca carne fara cartofi ci cu o salata iar daca mananci cartofi sa fie simpli si nu prajiti.Nimic nu ai voie sa mananci prajit, si nu uita fa multa miscare