| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cam cat costa un implant dentar și este dureros?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

De durut nu te doare,doara dupa,dar ti se da calmante si antibiotice.
Ce se mai intampla se poate imflama,dar depinde si de persoana,la unele nu,la altele da,dar nu e cine stie ce sa zici vai e rau de tot.
Pretu difera fctie de ce materiale se folosesc,manopera in general e cam aceiasi.
Pretu mai difera si fctie de ce ti se face,pentru ca unia or sa spuna ceva, altii altceva si asa mai departe, unia sa te ia de client zice las ca merge si asa, altul spune ca mai trebuie si altceva si tot asa.
La ce anume ma refer. Uneori osu ala unde trebuie pus implantu nu este de ajuns, cel putin pentru unia este de ajuns pentru altii nu si e nevoie de gref de os, despre asta vorbesc.
De regula ar fi bine sa mergi la 2-3 specialisti deastia ce pun implanturi si sa intrebi,vezi ce spune fiecare,iti faci o idee,este bine de asemenea sa te informezi cei ala implant cum se face,unde se face, ce os, daca trebuie sau nu bla bla.
Multi merg asa gata ma duc sa fac implant, dar nu e chiar asa, iar docotorii tac nu spun nimic pentru ca e bataie pe clienti, deci ei stiu omu n-are bani accepta pretu ala mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din câte am auzit, cam 1000 de euro...dar depinde de material. Nu știu cât este de dureros... există anestezie, însă după terminarea efectului ei foarte probabil să fie nevoie de analgezice.