| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare - cine si pe ce criterii ii face pe unii experti pe aici? Sunteti multumiti de existenta acestei titulaturi?

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Raluca (cred) ca ii "face" experti. Eu m-am tezit cu chenarul, nu stiu pe ce criterii. Am mai zis la intrebari de genul asta, ca mi se pare doar un motiv de a stimula oamenii insetati de recunoastere. Daca s-ar scoate topul si titulatura de "expert", pot sa pariez ca activitatea celor mai multi useri s-ar diminua incredibil, nu ar mai exista raspunsuri la 100% din intrebari, in 4 minute timp mediu. S-ar cerne userii. Si n-am vrea sa se intample asta, nu?

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pe mine chiar nu ma intereseazahappy Nu am venit aici pentru a deveni ''Expert''. Am venit pentru a ajuta oamenii si pentru a imi face prieteniwinkingOricum nu ajuta la nimic faza cu ''Expert TPU''big grin

| Silvia a răspuns:

Nu am nicio problema cu cei care sunt experti...insa am auzit si eu de un user care avea doar un raspuns castigator si era deja expert si asta nu mi s`a parut corect...ar trebui ca acest "expert" sa fie primit pe merit...
Sunt destui useri care ar trebui sa fie experti si nu sunt si asta nu e prea corect...

nony
| nony a răspuns:

Te-ai saturat in multime. vrei sa te ridici pe piedestal laughing?

| inna a răspuns:

Nu sunt nici pro nici contra. Mi-e indiferent.

| Ruxy a răspuns:

Nu ma deranjeaza, insa ca si punctele, aceasta titulatura nu cred ca ajuta la ceva. Nu inteleg. De ce se ofera puncte si titulatura daca nu se pune si un "premiu" in joc? Asa ar fi normal, mai ales ca am vazut destule persoane care dau raspunsuri asa, intr-o doara, pentru a primi punctele.
Criteriile? Dumnezeu stie... dar se pare ca nici elhee hee

| Crisu_8081 a răspuns:

Nu-mi pasa, sincer.Nu ma deranjeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma deranjeaza. Ma distreaza cum unii useri tin mortis sa devina experti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma lasa rece, nu simt nevoia sa primesc titulaturi virtuale. Desi mi s-a reprosat ca nu ar fi asa. Poate unii ma cunosc mai bine decit ma cunosc eu insumi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa fiu si eu Vaca experta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Vaca.Nebuna.cu.Nume.Predestinat-stai linistita, tu cu siguranta vei ajunge experta.ai un nume predestinat, adminii te adora, mai ramane numai sa-ti dovedeti inutilitatea aici, pe site.inca ceva, ai un atu in fata celorlalti, stii sa raportezi foarte repede raspunsurile care te critica, fie si intr-un mod constructiv si cu bun simt.eu te propun experta, insa cu o conditie:sa nu-ti schimbi nimic-ul.este relevant.stiu,si pe asta il vei raporta Ralucai, iar Raluca, binevoitoare cum este ea si nestiutoare, il va sterge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Referitor la ''numirea''expertilor, cel mai bun raspuns de pana acum l-a oferit @un baiat aici:
http://www.TPU.ro/......am-reusit/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Prin răspunsurile inteligente, folositoare și amuzante, activitatea de pe site, numărul de fundițele oferite ca premiu pentru cel mai bun răspuns sunt cele care poate face un membru TPU expert.
Raluca este cea care face propunerile, noi ceilalți votăm pro sau contra.
Este adevărat și faptul că sunt persoane care au devenit expert peste noapte, deși au un număr relativ mic de fundițe, dar asta este situația.
Orice regulă are și o excepție, cel puțin.
Nu contează cine este expert, cum a ajuns, etc. ci să învățăm oameni buni să ne respectăm, nu să ne luam peste picior. Nu este frumos. Dacă se pune o întrebare, răspundeți la ea cu o informație exactă, dacă nu, vă abțineți. Nu mai faceți statistici cine și cum răspunde!
@Dumnezeu, tu ce faci dragă? Păi nu ești Dumnezeul site-ului, trebuia să știi. Pană de curent, cumva? Hai, bine. Lasă așa, știu că îți sunt simpatică,... nenea!
O seară plăcută.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai ai de muncit bre, pana sa ajungi expert

| spin a răspuns:

Eu intru pe acest site pentru a ma distra, pentru a juta pe altii, pentru a afla mai multe...deci chestia cu expertii chiar nu ma intereseaza...eu cred ca daca as incerk sa devin expert TPU, atunci nu ar mai fi distractie...ar fi km k la scoalalaughing)...parerea mea

| eliade a răspuns:

Multi dintre asa-zisii experti de pe aici, cel putin din punct de vedere ortografic, ma fac sa ma intreb pe la ce scoli or fi umblat[?!]. Cine i-o fi facand experti probabil ca urmareste ceva, de pilda ca nivelul discutiilor noastre sa nu atinga cote prea inalte si, prin urmare, lipsite de interes comercial. Mie mi s-ar parea mult mai potrivit titlul de MODERATOR, care ar putea interveni atunci cand "duelul" intrebare-raspunsuri devine o varza.Intrebarea consecutiva este:cine ar trebui sa-i numeasca si pe moderatorii astia?