| Mihai_6081 a întrebat:

Poate cineva sa ma ajute cu un program HTML va rog?
Trebuie sa contina cateva informatii(despre orice), sa aiba 2-3 imagini, frame-uri, culoare background si un lick catre un videoclip (pe tema subiectului).
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=bWPMSSsVdPk si vezi ca sunt 2 parti. Daca nu intelegi unele lucruri de aici poti cauta pe youtube si pe internet, e un site w3schools, acolo gasesti cateva comenzi. Eu am invatat din mai multe tutoriale si cu site-ul asta care ti l-am dat. Si poti folosi notepad ++, eu acest program am folosit si m-a ajutat mult. Poti alege limbajul (in cazul tau html ) si te ajuta. Bafta!

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Uite aici, cateva tutoriale despre HTML.
https://www.youtube.com/watch?v=v4oN4DuR7YU
E o serie de 4 tutoriale a cate circa 10 minute, in care te invata lucrurile de baza. Destul de mura-n gura. Daca vrei sa adaugi link catre un videoclip, nu LICK... ca rade lumea de tine, documenteaza-te pe net. Culoare background e simplu, imagini la fel. Folosesti tag-urile specifice.
http://www.w3schools.com/tags/
Adica acestea. Succes! Nu cred c-o sa-ti dea cineva mura-n gura, pagina gata facuta.

| Mihai_6081 explică (pentru Ineys):

Am mancat o litera...se mai intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îmi arăți un exemplu ca să înțeleg mai bine ce vrei îți fac eu.