| FullOfAnxiety a întrebat:

Profilul de stiinte sociale e acelasi cu cel socio-uman?

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Aproximativ numai ca la stiinte sociale faci multe materii de stiinte ale educatiei precum logica, psihologia, sociologia, filozofia etc. La bac ai obligatoriu de ales intre aceste stiinte si sa nu uitam de Istorie. La filo faci multa Romana, si mai ales daca esti si filo bilingv engleza/franceza. Dar oricum au cam acelasi bac ca si filologie.

| FullOfAnxiety explică (pentru Andersen2k18):

Am zis stiinte sociale si socio-uman(nu filologie)

| Andersen2k18 a răspuns (pentru FullOfAnxiety):

Pai da uite: Sociologia si filologia sunt doua dintre specializarile de baza ale profilului UMAN, profil care la randul lui are ca baza filiera Teoretica. Practic fac parte din aceiasi categorie, cand zici socio-uman te poti referi si la filo si la sociologie.