| Frangeti_Marco_1999 a întrebat:

Am doi perusi,unul dintre ei are aripa cam (rupta)din cauza mamei mele,celalat nu are nimic.

Tin sa spun, cand ma apropii de el îi tremura inima foarte tare (doar la mine)

Vreau sa întreb daca îl pot dresa, după cum am spus sunt doi, se cam cearta des intre ei

Help...

Răspuns Câştigător
| PavelAndrei78 a răspuns:

Cum adica are aripa cam rupta? saracutul cred ca are dureri. daca il prinzi in dorinta de a-l dresa, pai eu cred ca tremura de durere. Banuiesc ca nu poate sa zboare, asa-i? sau ii tii doar inchisi in colivie? Am si eu 2 perusi, dar au vesnic usa deschisa la colivie, eu nu suport ideea de a-i tine inchisi. Lasa-i liberi si se vor obisnui cu timpul sa vina la tine. Apropie usor mana si incearca sa le atingi piciorusele, dar nu-I chinui sa-i prinzi

| Frangeti_Marco_1999 explică (pentru PavelAndrei78):

Ai Facebook? sa vorbim mai in detaliu

3 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

L-ai dus la vet?

| Frangeti_Marco_1999 explică (pentru Betty12345678):

Nu,fiindca vad ca a inceput sa zboare iarasi