| RobbyE a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare mai fantezista. Am terminat in 2011 liceul, profil mate-info, am luat note acceptabile la celelalte materii la bacalaureat, mai putin la matematica. Am sustinut examenul de doua ori in acel an, iar dupa am renuntat. Se pare ca mi-am ratat startul de la inceput alegand acest profil blestemat care nu are nimic in comun cu mine. Intrebarea mea este : Pot sa ma inscriu la seral la filologie si sa dau bacalureatul la acest profil deoarece mi-ar fi mult mai usor decat sa invat la matematica(si chiar nu-s idiot, la m2 probabil m-as descurca, dar la m1 mi-e imposibil)? Daca da, cate clase mai trebuie sa fac? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

O intrebare: oare nu este mai usor sa inveti o materie decat sa dai toate diferentele acelea?

| RobbyE explică (pentru cristimihailov):

Stiu ca pare ilar, dar pentru mine pare mai usor sa invat pentru acele diferente. Matematica mi se pare imposibila dupa anii care au trecut, foarte grea, e o materie care necesita mai mult decat niste simple cunostinte. Revin cu intrebarea : stii cumva daca e posibil sa fac aceasta inscriere?

| Aly07 a răspuns:

Vezi daca gasesti ceva aici http://forum.softpedia.com/......ntr-aici/, daca nu porneste un alt topic.

P.S. Sunt in aceeasi situatie ca tine, doar ca e oarecum mai usor, eu am terminat anul trecut.