| Gabytzu25 a întrebat:

Am si eu o problema. Am nevoie sa rescriu un bios la placa video Gainward GeForce 8800GTS G92 512mb. Am bios-ul in pc dar nu stiu cum anume sa il rescriu. Ma poate ajuta cineva?

Ps: vreau sa schimb bios-ul deoarece am "artefacte" pe ecran si dupa bootare, ajunge la logo-ul cu windows si imi da BSOD. Asta e singura solutie dupa mine, pentru a functiona.

Mersi!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Artefacte nu-ti da din cauza biosului. Ai probleme cu chipsetul sau memoriile!

| Gabytzu25 explică:

Inteleg. Faza este ca am mai patit asta odata, dar nu sunt sigur ce i-am facut si a mai mers un timp...Ma gandesc ca poate o mai fac sa mearga din nou.