| kingD0G a întrebat:

Am si eu o rugaminte!
Am o problema care trebuie sa imi verifice daca o matrice este perfect oglindita (adica matricea originalea isi inverseaza elementele de pe linii, elementele de pe coloane si apoi fiecarui element din matrice ii se face oglinditul, asta reazultand oglinda matricii; daca aceasta este perfect oglindita, este identica cu ca initiala). Eu am facut problema...dar undeva se pare ca este o greseala si nu gasesc unde. Ma poate ajuta si pe mine cineva sa gasesc greseala? Iata problema (scuzati comentariile adaugate in problema...am incercat eu niste tampenii si am pus comentarii ca sa nu le sterg):

#include
fstream f("citire.in",ios::in);
fstream g("afisare.out",ios::out);
void citire(char p, int a[][20], int m, int n
{
int i, j;
//coutn;
//coutm;
for(i=1; i

Răspuns Câştigător
| KnowEverything a răspuns:

Si ce ii asa greu? e ceva gen " numar palindrom".
Faci ce ai spus tu in enunt si apoi compari elementele celor doua matrici... (adica matricea initiala si matricea oglindita). Daca sunt la fel atunci matricea este perfect oglindita...

| kingD0G explică (pentru KnowEverything):

OK, Multam Fain, s-a rezolvat in cele din urma.

| KnowEverything a răspuns (pentru kingD0G):

Abia acum? laughing

| kingD0G explică (pentru KnowEverything):

S-a rezolvat demult laughing dar am uitat parola si nu aveam cum sa-ti raspund.

| KnowEverything a răspuns (pentru kingD0G):

Ma bucur pentru tine ^_^. Spor la probleme! (sper ca nu te-ai transferat de la mate-info laughing )

6 răspunsuri:
| kingD0G explică:

Reiau:

Am si eu o rugaminte!

Am o problema care trebuie sa imi verifice daca o matrice este perfect oglindita (adica matricea originalea isi inverseaza elementele de pe linii, elementele de pe coloane si apoi fiecarui element din matrice ii se face oglinditul, asta reazultand oglinda matricii; daca aceasta este perfect oglindita, este identica cu ca initiala). Eu am facut problema...dar undeva se pare ca este o greseala si nu gasesc unde. Ma poate ajuta si pe mine cineva sa gasesc greseala? Iata problema (scuzati comentariile adaugate in problema...am incercat eu niste tampenii si am pus comentarii ca sa nu le sterg):

#include
fstream f("citire.in",ios::in);
fstream g("afisare.out", ios::out);
void citire(char p, int a[][20], int m, int n
{
int i, j;
//coutn;
//coutm;
for(i=1; i

| kingD0G explică (pentru kingD0G):

De ce naiba nu imi arata tot mesajul?