| anonim_4396 a întrebat:

Salut copii destepti. Vreau parerea voastra la acest... Lenovo Notebook Ideapad g570 (scriu din reclama)
Procesor Intel Dual Core B820, display LED 1366x768, 15,6", grafica Intel HD, DVD+/-RW, HDMI, 500GB HDD, 4GB DDR III, 1333Mhz, card reader, boxe stereo si tastatura NumPad.
Sincer, nu ma pricep si vreau sa stiu parerea voastra. Multumesc.
P.S. Am auzit ca mai nou, toate sistemele (PC sau Laptop) se vind fara CD cu drivere. Este adevarat?
Am vrut sa pun la "Tehnologie" dar nu imi apare in lista.

14 răspunsuri:
| Razvanp69 a răspuns:

Laptopul e bun pentru ca Lenovo e si firma e fostul IMB. Dar incearca sa te uiti ceva cu placa video. Daca ai bani uita-te si incearca sa il iei pe asta http://www.emag.ro/laptopuri/asus/sort-priceasc/p2

| anonim_4396 explică (pentru Razvanp69):

Tocmai, ca nu prea am bani. Asta e acum la oferta cu 1400 ron.

| anonim_4396 explică (pentru Razvanp69):

Pe total, inteleg ca nu merita sa dau banii. Multumesc tuturor.

| gabrielosss98 a răspuns:

Salut,mie sincer mi se pare un laptop destul de bun.Dar nu ai specificat ceva important si anume procesorul.Adica sa imi spui cati gh are.De exemplu laptopul meu are i5 2, 50 gh.

| anonim_4396 explică (pentru gabrielosss98):

Nu stiu. Am scris tot ce era in reclama. Cum nu ma pricep, nici nu mi-am dat seama ca lipseste ce este mai important.

| anonim_4396 explică (pentru gabrielosss98):

Am gasit asta pe un site. Posibil sa fie...
Unul dintre cele mai recente procesoare Intel Core i5 lui 2410M
One of Intel's latest Core i5 2410M processors (text original)

| vladutz1415 a răspuns:

Laptopul asta e mediu spre slab; daca te incadrezi in buget poti gasi unul cu placa video normala, nu on board

| anonim_4396 explică (pentru vladutz1415):

Multumesc

| Panaite_Cosmin_1996 a răspuns:

Daca are si procesoru mare e tipla

| Razvanp69 a răspuns (pentru Panaite_Cosmin_1996):

Degeaba are procesor bun daca placa video e on board la 64 MB. Nu prea poat rula multe pe elwinking

| Panaite_Cosmin_1996 a răspuns (pentru Razvanp69):

Aasta asa e daca placa video e praf,, problem,,

| anonim_4396 explică (pentru Razvanp69):

Am inteles ca nu e bun si am renuntat. Dar, pe viitor, vreau sa inteleg si eu ce e cu placa asta. Ce are sau nu are? Ce-i cu ea? Merci.

| Razvanp69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci placa video iti da grafica. Ea are o memorie de 256, 512, 1GB, 2 si 4. si mai are si biti. Cea Mai buna placa video e una de 512 mB in 512biti. mai sunt si altele in 128, 64, 256. Oricum aia de 512 in 512biti e scumpa asa orientativ daca vrei ceva mai bun una de 2GB in 128 sau 256n biti.

| anonim_4396 explică (pentru Razvanp69):

Multumesc mult.