| pqbrunethapq a întrebat:

In clasa a 4a si a 5a am fost plecata in Italia. Acum sunt in clasa 8a si vreau sa stiu ce medie o sa am in clasa 5a, adica o sa dau vreo un examen ceva? Imi trebuie pentru admiterea la liceu si eu nu stiu ce medie o sa am.
P.S. Si acolo aveam note dar nu este ca la noi cu mediile si alte chestii!
Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu vei da niciun alt examen--- tot ceea ce trebuia facut (echivalarea studiilor efectuate din strainatate de catre o institutie specializata din Ro.), s-a facut atunci cand ai fost inscrisa in clasa a 6-a la scoala din Romania! Intreaba-ti parintii daca, la inscrierea in clasa a 6-a, au depus dosarul necesar echivalarii la inspectoratul scolar---asa te poti convinge ca formalitatile au fost indeplinite si nu este cazul sa-ti faci probleme legate de admiterea in liceu.