| Ardei87 a întrebat:

Am un DVD si as vrea sa il conectez la laptop. Adica sa il controlez de pe laptop. In spatele DVD-ului am scris AUX si doua mufe (alba si rosie). Deci daca gasesc sa cumpar cablu si il conectez la laptop voi putea pune muzica, filme si sunetul s-ar auzi ca la DVD? Adica cu bass-ul si astea?

1 răspuns:
| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Mufa AUX rosu si alb sunt mufe RCA si se refera la intrarea de semnal audio din alta sursa de semnal audio, de ex poti da semnal audio in DVD, din TV sau din PC da doar sunet, nu il poti controla cu Laptopul.