| Fara7390 a întrebat:

Daca esti rârâit te poti duce la politie/armata/jandarmerie?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am avut o multime de colegi de acest gen si crede-ma, pe vremea mea, conditiile erau mult mai drastice. Daca poti vorbi normal nu-i nici o problema ca "graseiezi" ( asa se zice nu "rarait").

| Fara7390 explică (pentru Salontanul):

Salut! Eu mai am o problema. Daca ma pui sa zic ``fotbal``, se intelege ``fiotbal``, daca ma pui sa zic ``ud`` se intelege ``iud``.
La cuvintele care au ``o`` sau ``u`` se unde un ``i`` cand pronunt.
Crezi ca este o problema asta si nu voi fii acceptat?

| Salontanul a răspuns (pentru Fara7390):

Habar n-am! De asa ceva n-am auzit. Ar trebui sa mergi la un logoped.

| Fara7390 explică (pentru Salontanul):

Am fost. M-am operat si de polipi.

| Hammurabi a răspuns:

Cu siguranță. Nu se face discriminare pe așa ceva.

| Donsavas a răspuns:

Nu este un motiv întemeiat pentru a fi exclus. Succes la școală! Doar scoala va decide unde îți va fi locul.