| AdmGabriel a întrebat:

Salutare prietenii! De o vreme bunicica sunt admin pe o pagina de filme de pe Facebook și ma deranjează faptul ca multe dintre filme le blochează Facebook fie le șterg! Întrebarea mea este, cum pot posta/difuza filmele fără nici o problemă, ceva gen drept de autor pot obține de undeva anume? Se poate cumpăra drept de autor pentru difuzarea filmelor? Sunt dispus sa plătesc dacă sunt sume modice și dacă se poate face, menționez ca reclame nu adaug. Pur și simplu doar filme pe care le pot vedea cu prietenii, și orice film nu îl pot pune live. Mersi

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! In momentul cand postezti un film, iei legatura cu creatorul acestuia (probabil iti apare undeva sursa) si ii platesti ca sa nu dea report pentru plagiat.Si ar trebui sa adaugi reclame pentru ca esti platit si iti recuperezi pe deoparte banii bagati in dreptul de a posta acel film.Pretul il discuti cu ownerul.

| Iunix a răspuns:

Cum se numeşte pagina de Facebook?

Îți poți face propriul site.