| DaimlerAG a întrebat:

Daca cineva are acel cod de 16 cifre de pe cardul meu si numele meu complet, poate efectua cumparaturi online cu el? Card maestro BRD

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Trebuie sa aiba si codul de pe spate din 3 cifre si o parola setata de e banking... Crede-ma ca daca cineva vrea sa aiba acces la banii cuiva va gasi o cale oricum. Daca ai pierdut cardul blocheaza-l, e cea mai simpla metoda.

3 răspunsuri:
| MidnightR a răspuns:

Social engineering. Daca ar fi cineva destul de priceput, cred ca ar putea sa-ti preia complet cardul, chiar si fara aiba nevoie de codul de pe spate.

| DaimlerAG explică (pentru ywar):

Nu mi s-a furat. Am dat eu codul din prostie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara ccv de pe spate nu prea are ce face., iar daca e inrolat in 3dsecure cardul are nevoie si de parola