| nashu40 a întrebat:

Salve prieteni!
Am nevoie de un raspuns urgent!
Pentru un laptop, ce windows merge instalat? Am un windows 7 ultimate de 32 de bit. E bun ala sau trebuie de 64?
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu trebuia sa instalezi windows 7, 64 de bit pe sistemul asta! Ruleaza bine cel de 32 BIT.

Descarca de aici Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml
Instaleaza-l...

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

E bun si pe 32 si pe 64 BIT. Nu ai spus ce laptop ai! Care sunt caracteristicile lui in legatura cu procesor, memorie RAM, placa video?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| nashu40 explică (pentru neluL):

Multumesc pentru raspunsuri. Tuturor!
Acum, referitor la nelul.Laptopul e de fapt al unui prieten, l-a achizitionat de pe net, nu a primit drivere la el nimic.Altcineva facuse comanda, el nu e priceput...si nu stia decat ca are 4GB de ram. Mai multe nu am reusit nici eu sa aflu. E un Compaq C58. Am crezut ca ma descurc eu cu ce am dar nu am reusit. Pana la urma am chemayt un expert care mi-a explicat ca nu se putea boot-a de pe cd,cu toate ca m-am uitat in bios si era trecut la first. In fine, mi-a instalat de pe stick. Acum intampin alta problema, nu reusesc sa instalez messengerul. Am incercat multe variante, am verificat sa fie firewall-ul pe of, am dezactivat temporar si antivirusul - Esset Smart Sec5 - am incercat si versiunea 11 si 10, am cautat messenger pentru windows x64 si tot nimic. Incepe instalarea, merge ff greu si la un moment dat imi da unsuccesful.Ce sa mai fac?!

| neluL a răspuns (pentru nashu40):

Intra in Start -> click dreapta pe My computer si ->Proprietati
Spune de aici ce scrie la procesor, memorie...etc
Spune-mi si seria de pe spate de la laptop.

In legatura cu Yahoo Messenger ce eroare iti da? Cand iti da eroarea? La descarcare, instalare sau la rularea programului?

| nashu40 explică (pentru neluL):

La procesor scrie asa : Intel (R) Celeron (R) CPU B30 @ 1.80 Ghz
Memory 4 Gb,(3, 90 Gb usable)
Eroarea o da la descarcarea de la inceputul instalarii. Sta foarte mult la instalare, nu porneste, apoi imi da eroarea.
Pe spate scrie asa :
-Serial: 5CB23906Y4
-Product : C6J14EA#AKE
-Model :Compaq CQ58-201SQ

| nashu40 explică (pentru neluL):

A mers cu primul link, mersi mult happy
asa mi-a bagat baiatul ala, windows x 64
bafta!

| neluL a răspuns (pentru nashu40):

In fine! Bine ca ai rezolvat cu messengerul.bye, bye wave

| nashu40 explică (pentru neluL):

Esti un geniu!
multumesc inca odata!

| neluL a răspuns (pentru nashu40):

big grin nici chiar asa!
Cu placere!

| neluL a răspuns (pentru nashu40):

Nu trebuia sa instalezi windows 7, 64 de bit pe sistemul asta! Ruleaza bine cel de 32 BIT.

Descarca de aici Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml
Instaleaza-l...

| spaghetty a răspuns:

Si eu am windows 7 ultimate pe 32 biti. Acum depinde de ce resurse ai

| bogdi504 a răspuns:

Orice windows e bun si merge pe un laptop...Depinde ce preferinte ai tu.De exemplu windows xp e grafica(jocuri, programe 3d etc.) iar windows 7 e mai mult pentru internet jocuri online etc.Eu iti recomand windows 7 pentru laptop caci nu cred ca o sa te joci tu jocuri cu 3-4GB RAM sau placa video de 1-2GB.Eu am pe laptop windows professional 7 in 64 de bit si pe pc XP pentru jocuri.Iti recomand Windows 7 pentru laptopwinking Funda?

| BoysKiller a răspuns:

Pai e bun 32 am si eu leptoc si am 32 de bit