| Andrei199114 a întrebat:

Se poate trimite o arma airsoft prin posta? In alta tara.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, pentru ca se poate confisca. Livrarea armelor se face prin metode clandestine, magazinele si personalul autorizat au alte acorduri de transport

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai chef de dosar penal?

| Andrei199114 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este arma airsoft cu bile, nu arma reala cu gloante.

| RxTx a răspuns:

Eu primeam toate plicurile coletele și scrisorile cu o ștampilă mare dreptunghiulara
Pe care scria
VERIFICAT ANTI TERO

îmi pare rău că nu am păstrat un colet din astea poate că l-aș fi putut scoate la licitație cine vrea un semenea marcaj.

Tu poți să trimiți mai ales daca ai și actele de.achizitir a ei
Vezi să nu i trimiți armata și cu glonț pe țeavă! Că asta nu le-ar place nici măcar daca e de jucărie!

Pune și factura cu care ai cumparat-o tu deasupra cum deschide coletul să se vadă prima data factura ta de achiziție

In cel mai rău caz ce or să îți facă o să te treacă pe.o lista de suspecți și toate convorbirile tale toate plicurile tale toate coletele tale sau ale familiei tale vor fi desfăcute verificate.

Singura chestie nasoala estre că băieții veseli nu se mișcă repede

Daca in mod normal un colet de la București la buzău face 1zi la tine va dura și 3 zile pentru că daca nu e ăla ce trebuie sa verifice la munca in ziua aia

Daca vrea sa se mai gândească ce vrea sa facă cu tine daca te cheamă la un pahar de declarații la secție sau te lasă în pace.
Asta e cel mai rău caz
Cazul in care de acum înainte toate coletele tale vor fi desfăcute și sigilate la loc