| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog frumos, cum scap de suparare si plictiseala?

15 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Ascultă muzică.
Muzica îţi ia gândul de la orice problemă.

| fuzzer a răspuns:

-Muzica.
-Citeste o carte, sau mai multe.
-Uita-te la un film.
-Uita-te la desenele ce ti-au marcat copilaria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma ajuta muzica si sportul.

| RockPassion94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe mine happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru RockPassion94):

Hmm. In vederea plictiselii ies pe afara noaptea, imi place foarte mult fata de lumina soarelui, mai butonez pcul, mai ies cu prieteni buni. In vederea supararii, ascult rap romanesc, sunt multi MC buni care merita ascultati, meditez, ma ajuta foarte mult, desi pare o prostie insa ma linisteste apoi ma intind in pat gasindu-ma iarasi in muzica.

| RockPassion94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mai desenez sau citesc.Sau ascult muzica.Sau toate 3 laughing).Ma calmeaza rock-ul, ma regasesc in unele piese happy Nu-mi displace nici jazz-ul, folk-ul, sau chiar pop-ul. Apreciez muzica veche, in special pe cea a anilor '80.De meditat nu pot spune ca meditez propriu-zis, dar mai am momente cand fac pe filozoafa si ajung sa-mi storc creierii cu gandul la teme existentiale.laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru RockPassion94):

De desenat si eu desenat, nu prea des, dar cu destul talent, vreau sa strang bani pentru un aparat de tatuat, mi-au zis multi prieteni ca ar trebui sa incerc. De citit... Hmm, as vrea sa citesc Mein Kampf insa nu il gasesc de cumparat. Genurile de muzica prefer doar rapul romanesc, westcoast-ul 2 trupe rock : Disturbed si Hatebreed, mai multe nu prea stiu, nu ma prea atrage si cand e sa caut pe YouTube si e sa gasesc ceva ce nu-mi place, imi piere cheful.

| RockPassion94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu aveam o perioada in care desenam zi de zi, imi transpuneam absolut orice traire interioara pe hartie, cu ajutorul creionului. Apoi, din varii motive, am cam incetat s-o mai fac si uneori simt ca n-a ramas mare lucru din presupusul talent pe care l-as fi avut.
Cititul e un hobby pe care l-am dobandit prin generala, doar ca-n ultima vreme n-am avut timpul necesar pentru a citi atat cat mi-as fi dorit sad.O persoana draga mie a citit Mein Kampf, fiind absolut obsedat de Hitler.El avea cartea pe engleza, dar din pacate nu stiu de unde a luat-o.
Tatuajele reprezinta o forma de manifestare a artei si imi plac, insa nu toate.Din cate am inteles e o intreaga controversa in ceea ce le priveste.
Cat despre rock, eu l-am indragit de mica si indiferent de subgen gaseam mereu trupe care sa-mi placa si piese care sa coreleze cu ceea ce sunt eu ca om.Ce e drept, cu putin ajutor din partea unei anumite persoane, am ajuns sa intuiesc ceea ce ma reprezinta happy Nu pot spune ca iubesc punk-rock-ul mai mult decat metal-ul sau decat rock-ul clasic. Exista in cadrul fiecarui subgen trupe si melodii care-mi plac.Rock-ul e atat de vast si are atat de multe de oferit! \m/ Trebuie doar sa ai rabdarea si dorinta de a-l descoperi happy Vei ramane uimit de complexitatea lui.

| ceaiuldetei a răspuns (pentru anonim_4396):

Se găsește de cumpărat în librărie. Până atunci, o găsești aici:

http://www.scribd.com/doc/93419971/Adolf-Hitler-Mein-Kampf-limba-romana

Dacă nu suporți cititul în format electronic, mergi și ia-o de la librării.
Să îți fie cu folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca-te jocuri gen Fifa '13, counterstrike... Astea le plac baietiilor happy si supararea chiar nu stiu ce sa spun marturiseste cuiva ce te supara, adica cuiva caruia vrea sa te ajute, nu cineva fals.

| ceaiuldetei a răspuns:

Încearcă să călătorești. Sau cumpără-ți un animal (animalele de oameni le primești gratis).
Așa îți trec tristețurile și îți trece și plictiseala.

Citește foarte mult. Ocupă-ți timpul cu ceea ce îți place. Apucă-te să înveți lucruri noi. Scrie-ți un jurnal. Învață un instrument muzical.

Mergi în parc, plimbă-te, gândește-te la ale tale, fă-ți ordine în minte și pur și simplu hotărăște-te ce vrei de la viață, pentru că e doar una și dacă stai să te miorlăi că nu poți scăpa de supărare și plictiseală, n-ai să rezolvi nimic.

Nu mai dispera, că nu toate sunt așa cum crezi tu. Capul sus și apucă-te să faci ceva, că nu vine nimeni să le facă în locul tău.

Știu că lenea-i mare, dar dacă nu încerci, ai să rămâi așa. : )

| johnyxus a răspuns:

Cu veselie si buna dispozitie, incerca sa vezi partea buna a lucrurilor.

| NuTeCred a răspuns:

Cea mai buna metoda sa scapi de suparare sunt prietenii si familia, ei te ajuta sa treci peste toate. Poti sa iti chemi prietenii la tine si sa va uitati la un film, sau sa jucati niste jocuri happy

| MaryusFloryn a răspuns:

Cel mai bun lucru care este de facut atunci cand te plictisesti este, sa iesi cu prietenii sau familia in oras, sau sa face-ti o excursie, happy, stiu si eu... Sa iti petreci cel mai mult timpul cu prietenii si familia si nu o sa te mai plictisestiwinking > Funda?big grin

| CeltiCraiN2 a răspuns:

Asculta muzica, cheama-ti prieteni la tine sau mergeti la un fotbal, vii te uiti la niste faze tari pe internet, mai vorbesti cu fete pe facebook, uite-te la filme, joaca-te pe calculator pe niste jocuri.