| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog frumos, cum fac sa scap de griji, probleme, stres, plictiseala si certuri?

6 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Mediteaza asupra cauzelor aparitiei problemelor existente in viata ta si incearca sa inlaturi acele cauze.
O zi buna!

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

De lucrurile acestea nu scapam niciodata, ne pandesc pas cu pas trebuie sa gandesti pozitiv

| Anonimacuprobleme a răspuns:

Pai... : griji : poti sa iti iei niste zile libere sa te duci la un hotel sau chestii relaxante sau chiar acasa sa stai in pat la tv filme chestii. probleme : vb cu cei care au creat acele probleme si dicscuti despre asta incercand sa nu te certi cu acestia si facand cinste cu o pizza ( ex ). plictiseelaa: joci un joc cu familie sau pe pc te duci in club te duci la o cina inn oras. etc. certuri: lasa de la tine si lasa-i sa creada ca esti de vina si ca ei au dreptatea chiar daca nu ai abtine-te. sper ca te am ajutat >>> funda?

| eduard10 a răspuns:

Yoga

| GucciPucciGucci a răspuns:

Nu stiu exact ce ai vrea tu sa faci dar daca as fi in locul tau m-as retrage intr-un loc linistit (o camera sau undeva unde te simti tu bine) alaturi de o carte buna, motivanta, despre viata ori, pentru ca am talent si imi place sa desenez, as crea un tablou, ceva care sa exprime ceea ce simt, ceea ce vad si aud in fiecare zi.
Daca imi permiti sa-ti dau un sfat: Incearca sa faci ceea ce-ti place cel mai mult, acel ceva in care te regasesti, si priveste cu mai mult optimism viata! (sper ca sugestiile mele ti-au fost de folos)

| BloodyHand a răspuns:

O varianta ar fi sa asculti o melodie sa iti reprezinte sentimentele, doi ar fi sa iesi in oras cu cineva iubita sau prieteni la o cafea sau intr-un club sa ii povesteti ce ai patit si sa te relaxezi. Sper ca am fost de ajutor big grin