| 13DoXy13 a întrebat:

Voua va merge Mozila firefox?
Mie nu imi merge...si nu stiu de ce!
Asa scrie:"Firefox rulează deja, însă nu răspunde. Pentru a deschide o fereastră nouă, trebuie să închideți mai întâi procesul Firefox existent, sau să reporniți sistemul".
Care credeti ca e problema...ca nu inteleg, oare sunt prea mlti pe net?
HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

11 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Nu are nicio problemă, poate ai închis tu brusc internetul. Şi mie îmi apare aşa uneori. Trebuie să încerci de mai multe ori, ori să te reconectezi la internet şi va merge. Te sfătuiesc, ca să eviţi problema, înainte să închizi Mozilla, să te duci mereu pe pagina de pornire(Google). Nu te impacienta că nu s-a întâmplat nimic.

| Adi2ro a răspuns:

Poate avea mai multe motive. Poate ai luat ceva virusi.

Oricum, ca sa-l inchizi deschide "task manager" > Adica. click dreapta pe bara de jos a Windowsului > Apesi "Task Manager".

Dupa ce s-a deschis dai sus la "Processes" si apare o lista. Ai grija la ce umblii. Cauta in lista doar "firefox.exe" Click dreapta pe el si dai "End Process" si apoi ok.

Cu asta il inchizi de tot.

| Deedeek a răspuns:

Apasa Ctrl+Alt+Delete. O sa ti se deschida Task Manager. Al doilea tab (chestie de sus) se numeste Processes. In lista aia cauta procesul numit firefox.exe, selecteaza-l si da End Process. Sporhappy

| andy5589 a răspuns:

Dai click dreapta pe bara de stare. task manager.si cauti in lista mozilla firefox.inchizi procesul.si dupa aia incerci sa intrii.trebuie sa mearga

| LION_9381 a răspuns:

Ca sa poti deschide din nou faci urmatoarea chestie:
Apesi CTRL+Alt+DELETE dai la Processes si cauti tot ce scrie firefox.exe.dai la toate end process si asa iti va merge

| nutemaidoresc a răspuns:

Apasa Ctrl+Alt+Del in acelasi timp; te duci la Processes; localizezi procesul firefox.exe; il selectezi dai mouse2 pe el si end process. Iesi din Windows Task Manager si rulezi normal Firefox.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Google Chrome, merge tot timpul si mult mai rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa Ctrl+Alt+Delete, apoi la procese cauta firefox.exe si opreste procesul! Succes

| Rolland_6813 a răspuns:

Deschide task manager: control+alt+delete, dai la process si cauti mozila.dai end process si gatahappy

| bogdanalexx18 a răspuns:

Da si mie mi se mai intampla asa...pai e foarte usor apesi un ctrl+alt+delete iti apare frumos task manager si cauti mozzila si dai end progress si apoi pornesti mozzila si gata...de preferat ca sa nu te mai chinui iti recomandat google chromebig grin