| sparkyy1990 a întrebat:

Am cumparat o placa video nVIDIA gforce 210 de 1 gb si am dezinstalat vechile drivere de la placa video on board si am instalat placa video nVIDIA happy dar dupa restart a pornit fffoarte greu si nu imi citea placa video cand sa intre in windows nu mi s-a mai aprins monitorul am stat cam 20 de minute sa intre in sistemul de operare care sa fie cauza? Ca la fiecare pornire tot asa imi face!

3 răspunsuri:
| questsoul a răspuns:

Recomand instalarea unui mediu curat (windows din cate am inteles ca filosesti). Asigurate ca sursa e suficient de puternica pentru a furniza suficient curent componentei noi. De asemenea poti incerca un software driver update ( iobit sau driverpack).

| sparkyy1990 explică (pentru questsoul):

Deci pc-ul porneste intr-un sfarsit dar se misca in reluare daca dau refresh imi da refresh dupa vreo 10 secunde si de misca in reluare conteaza pe cati biti e windowsul de ex pe 32 sau 64 biti? ca pe placa video scrie ca e de 64 de biti trebuie sa instalez windows pe 64 de biti?

| catalin542000 a răspuns:

Raspunsul cel mai bun este sa reinstalezi windows-ul si a sa mearga perfect asa mi s-a intamplat si la mine asa ca stiu ce vorbesc.