| Alexiaaa16 a întrebat:

Acum cateva zile am contactat o persoana care se ocupa cu 'investitii' online care spune el ca se dubleaza bani, am stiut din prima ca e clar teapa pentru ca numarul lui il am de la o prietena care a ramas fara bani, iar acum acel individ nu ii mai raspunde la mesaje. Am vorbit ceva timp cu el punandu-i intrebari despre asa zisa 'companie' e clar ca nu exista nici o companie de genul, s-a dat singur de gol raspunzand-mi la intrebari, eu una nu bag in seama persoanele care imi dau mesaj cu 'investitiile online' am incercat sa ii explic prietenei mele ca e o minciuna dar ea s-a incapatanat sa continue spunand ca e adevarat. Intrebarea mea e daca pot merge la politie cu mesajele pe care le am eu si prietena mea, sau trebuie sa il dea in judecata persoana tepuita? Sa nu se mai intample si altcuiva.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prietena ta trebuie sa-i faca plangere penala pentru inselaciune, tu n-ai fost inselat.

| sierra1 a răspuns:

Intâi vezi (dar de ce ai vedea tu?) dacă amica ta are un contract semnat și dacă contractul a fost respectat!

| Alexiaaa16 explică (pentru sierra1):

Totul s-a intamplat online, nu exista nici un contract, a zis ca ei au garantii ca este o 'companie' serioasa, dar garantiile erau doar vorbe, isi luada 'compania' nu exista nici un act. Am vrut sa ii fac rost de mai multe dovezi de-asta m-am si bagat in seama cu el.

| sierra1 a răspuns (pentru Alexiaaa16):

Cam cusută cu ață... albă