| NicoletaPopa a întrebat:

Am sustinut in aceasta perioada examenul auto, proba practica, si cand trebuia sa pornesc masina ( in timpul examenului) aceasta nu a mai pornit. mi-au adus o alta masina ca sa pot da examenul ( aceeasi marca, dar mai mare), dar eu nefiind obisnuita nu am luat examenul. Mi se pare normal sa imi pot recupera banii de pe ora care am platit-o + sedintele suplimentare. Nu mai spun ca m-au amanat 4 saptamani pana sa pot da sala deoarece nu ma aveau autorizatie ( timp in care m-am dezobisnuit sa conduc si iar a fost nevoie sa dau o gramada de bani pentru orele suplimentare ). La toate astea se adauga timpul pierdut, stresul si toate celelalte. Voi ce parere aveti? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ai dreptate. in ceea ce priveste ca legal e sa dea examenul cu masina ce a facut practica, atunci nu ar fi trebuit sa dea examenul practic, si sa astepte pana cand masina era reparata.
o zi buna.

11 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ca sa fii sofer trebuie sa stii sa conduci orice vehicul. eu am facut scoala pentru A pe yamaha fz6 4 cilindrii si examenul dat pe kawa er6n in 2 cilindrii. si? esti sofer conduci orice. punct

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai avut doar ghinion, la urma urmei daca stii sa conduci o masina, stii sa le conduci pe toata, ca dupa ce iei permisul nuo sa conduci masina de scoala. Si mai zici ca era si aceeasi marca

| gelu1970 a răspuns:

Probabil ca e o firma de rahat. faptul ca ti-au adus o alta masina cu care nu erai obisnuita si a fost in dezavantajul tau, nu cred ca e o scuza. daca tu iti vei lua carnetul dupa cum expui tema, vei putea conduce doar masina pe care ai facut practica?
celelalte lucruri ce le-ai expus, cred ca e bine sa le discuti cu cei de la consum sau cu cineva care stie bine legile.
insa din cate stiu in tara romanilor consumul e un birou ce are angajati si nimic mai mult, si legea de cele mai multe ori apara pe cei ce ne insala si rad de noi. deci in ceea ce ma priveste iti urez multa bafta si RABDARE. nu te lasa calcata de nemernici.

Răspuns utilizator avertizat
| gelu1970 a răspuns (pentru Gass93sv):

Ai dreptate. in ceea ce priveste ca legal e sa dea examenul cu masina ce a facut practica, atunci nu ar fi trebuit sa dea examenul practic, si sa astepte pana cand masina era reparata.
o zi buna.

Răspuns utilizator avertizat
| bogz a răspuns:

Nu ai dreptate, ti-a facut foarte bine ca te-a picat. Daca stii sa conduci o masina, le conduci si pe celelalte, ca doar nu ti-au dat un tir sa conduci.

Răspuns utilizator avertizat
| MozZatY a răspuns:

Intr-adevar, sunt convins ca ti-ai ales scoala de soferi in facut. de bani..si cati dai atata face. Cea mai mica durere de cap o ai, zic eu, daca mai iti iei cateva ore, dai examenul si scapi odata pentru totdeauna de pacatosi.