| nikoleta93 a întrebat:

BUNA :* daca as vrea sa trec masina pe numele lui tata? cat m'ar costa? am auzt ca s-a bagat nu stiu ce taxa...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costa destul de mult acum sa faceti vanzare-cumparare si sa o inmatriculeze pe el.
Sugerez sa faceti acum un contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta) si sa faceti vanzarea-cumpararea mai tarziu. Ponta spunea ca va fi revazuta taxa de prima inmatriculare si va fi inlocuita cu o taxa de mediu, strict pentru poluare.
Taxa de acum o poti calcula asa cum a spus @costan.

| costan a răspuns:

Simplu adauga datele masini si afli cat te costa, acesta este site-ul oficial de la ANAF: http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_2012.html