| BeatriceMaria98 a întrebat:

Sora mea a facut scoala postliceala la buget ( Fundeni ), s-a pregatit pentru admiterea la medicina( UMF Carol Davila ) frica ei este sa nu cumva sa nu mai poata intra la buget avand in vedere ca a terminat postliceala la buget.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea prevede ca nu poti face 2 facultati pe loc bugetat, nu exista o prevedere care sa interzica o scoala postliceala si o facultate.

| Bondarel99 a răspuns:

Legea permite sa faci si postliceala si facultate la buget pentru ca postliceala nu inseamna studii universitare.

| SEMIHA a răspuns:

N-are legătură, să nu-i fie frică de asta. Acolo se dă admitere, practic intră pe meritul ei la buget. Nu o întreabă nimeni ce a făcut în trecut. Nu contează asta. Important este să ia o notă foarte bună, pentru a intra la buget. Asta e adevărata problemă.