| Aalinnn a întrebat:

astăzi m-am angajat intr-o depășire și nu sunt sigur dacă era linie discontinua sau nu, in orice caz, se pare ca nu am apreciat bine distanță și mașina din fata mea începea sa se apropie, întâmplarea face ca aceasta mașina era de poliție și când am trecut de ei m-au semnalizat sonor și au aprins girofarurile (i-am văzut in oglinda, erau mai in spate), trebuia sa opresc? Eu mi-am continuat drumul, sa ma aștept la o amenda, sau ceva mai rău?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact, se poate sa fii amendat. O sa afli destul de repede, daca o sa fii chemat la politie pentru a spune cine a condus masina, daca tu esti proprietarul.

Bula
| Bula a răspuns:

Ala a fost Moartea, care te-a luat in vizor.
Daca totusi a fost politia, atunci asteapta-te la ce e mai rau, la tribunal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

S au intors dupa tine? Daca nu probabil aia a fost injuratura lor pentru tine. Totusi nu traim intr-o tara atat de civilizata incat sa fii invitat sa dai cu subsemnatul daca nu te au prins pe loc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Semnale luminoase + acustice trebuie' sa opresti de regula. Daca sunt doar luminoase sau doar acustice, poti sa le dai mumu, era fix in decret treaba asta. Zicea taica-meu ca au comentat niste politai la el ca nu oprise intr-o situatie de asta, le-a aratat decretul si i-a facut de c%cat in fata sefului. In cazul lui, daca era sa il amendeze intorceau dupa el, totusi.

| Felys a răspuns:

Cum ma sa nu stii daca era linie continua sau nu, pai tu asa depasesti fara sa te asiguri ca e voie sau nu.Si ai mai trecut si pe langa masina politiei si ai mai si fugit.Sa te astepti la cei mai rau, posibil si dosar penal, infractiune si fuga, bravo la tine