| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Care sunt diferentele si asemanarile dintre sistemul de invatamant actual si puscaria?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asemanari:
Daca nu inveti, si la scoala si la puscarie poti ramane repetent.

Deosebiri:
La scoala ai mai putini bani alocati din partea Statului, decat la puscarie.
In puscarie inveti mai multe lucruri decat la scoala. Mai ales in domeniul dreptului.

| ALGator a răspuns:

Asemănări: se practică tehnicile de dominație.
Deosebire: închisoarea nu e obligatorie.

| suntserios a răspuns (pentru ALGator):

Buna asta cu închisoarea nu e obligatorie.

Răspuns utilizator avertizat
| ALGator a răspuns (pentru suntserios):

E o gluma, evident. Dar tehnicile de dominare nu sunt o gluma.
https://en.wikipedia.org/wiki/Master_suppression_techniques

| 2P a răspuns:

Asemanari: In ambele te tin inchis in frig, fara drept de opinie, stresat si manipulat mental
Deosebiri: La puscarie ai pat nu scaun, mancarea iti vine la usa si nu duci grija zilei de maine