| 알리나 a întrebat:

Care sunt tarile comuniste in acest moment? dau funda promit.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

China, Cuba, Coreea de Nord, Vietnam.
Nu stiu daca si Laos, trebuie verificat.

| Hombre a răspuns:

China, Cuba, Laos, Vietnam, Corea de Nord.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cuba, Coreea de Nord, China!

| GdX a răspuns:

Cuba nu mai e de cand Fidel Castro a predat puterea fratelui sau, China e semi-comunista, dar mai mult e cu numele, iar cea mai comunista care inca pastreaza traditiile de la inceput e Corea de Nord

| Sconcsiş a răspuns:

Exista foarte multe. Aprox 50, dar unii o duc bine, e dictatura doar pentru ca e pe viata presedinte dar nu e regim strict sau asa ceva.

Tarile comuniste cunoscute pentru regimul strict sunt Coreea de Nord, Cuba, Laos, Vietnam
Mai e China cunoscuta, dar nu e regim foarte strict.
In Europa singura tara comunista e Belarus. In Asia si Africa sunt multe, dar majoritatea au un regim mai putin strict.
In America de Nord nu exista nici o tara comunista. In America de Sud Venezuela e democrata, dar e pe punctul de a deveni comunista. In Oceania nu sunt. Sper ca te-am ajutat! happy

| claudiea79 a răspuns:

Cuba; china; coreea de nord; Laos, Vietnam. au fost comunisti in trecut rominia; republica moldova; germania; japonia; tibet

| smaranditza a răspuns:

Cuba, china, coreea de nord, si cam atat... cred...

| lucianpasserby a răspuns:

China, cuba, coreea de nord, laos si vietnam sunt oficial tari comuniste; in nepal si cipru partidul comunist se afla la conducere insa exista si alte partide (deci nu e comunism.propriu zis)

| lana a răspuns:

Cuba, Coreea de nord, China, parca era si Repubilca Moldova, cateva tari din Asia si America de Sud, Vietnam, o parte din Japonia, si unele tari Africane, dar mai sunt si Nicaragua, Tibet, Palestina(dar nu sunt sigura cu astea 3)
Sper ca ti-am fost de ajutor.

Răspuns utilizator avertizat
| BabyDoll a răspuns:

Nu mai promite daca nu te ti de cuvantwinking

| K9 a răspuns:

Republica Populara Chineza, Cuba, Laos, Vietnam si Coreea de Nord.