| alondrakiss a întrebat:

Cât costă un test paternitate?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La institutele de medicina legala costa 1.200 lei.

Bula
| Bula a răspuns:

De la 1000 euro in sus.

| 1234568807 a răspuns (pentru Bula):

Daca era atat multi cresteau copii fara sa stie daca sunt ai lor sau nu laughing

| Bula a răspuns (pentru 1234568807):

Crezi ca nu sunt multi?
Stii cand minte prima data un copil? Cand spune "Tata". big grin

Am citit cu cativa ani in urma ca, cel putin 10% din populatia lumii stie gresit cine e tatal lui adevarat (biologic):

| sadrian46 a răspuns (pentru Bula):

Ai citit prostii și le-ai crezut.

| Bula a răspuns (pentru sadrian46):

Nu cred.
A fost o estimare statistica al OMS.

| sadrian46 a răspuns (pentru Bula):

Estimare statistică. Eu am lucrat la statistică și cam știu cum se ajunge la asemenea estimări. Dar în USA, poate. Acolo mai sunt rapoartele Kinsey care estimează câte persoane căsătorite trișează partenerii. Acolo poate, cele două statistici potrivesc.

| Bula a răspuns (pentru sadrian46):

Si eu am fost uimit prima data, dar pana la urma am inceput sa cred.
In lume sunt foarte multe locuri unde se face sex fara control familial.
In zone de razboi (si nu numai) se nasc foarte multi copii din flori.
Pana si la noi, multe fete se marita insarcinate (cu altii), dar si casatorite raman insarcinate cu alte persoane decat sotul... big grin

| doctorandus a răspuns:

Daca vrei un rezultat neoficial, ai MyHeritage la circa 150 Euro.

Răspuns utilizator avertizat
| IceRope a răspuns:

Cu mult mai mult decât un Durex.