| ioana32 a întrebat:

Cate kilograme trebuie sa am la varsta de 11 ani? Si ce inaltime trebuie sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| BiancaDenisa a răspuns:

Buna Ioana! Kilogramele la varsta de 11 ani ar trebui sa fie aproximativ intre 35 si 50 de kilograme(idealul este de 40-45)iar inaltimea poate fi foarte diferita draga mea.Am o colega(clasa a 6-a)care are 1.47 m.Inaltimea este cam intre 1.40 si 1.55 m la aceasta varsta.Dar nu iti fa probleme,chiar daca esti mai scunda, mai inalta sau mai slaba, mai grasa este ok oricum.Fiecare persoana se maturizeaza in felul ei si fiecare are alt metabolism, alt mod de viata...etc.Mult succes si numai bine!

| Simona_Suciu_1974 a răspuns (pentru BiancaDenisa):

Auzi fiul meu are 11 ani are 1, 62 m și are 50 kg bine e cam grăsuț da la înălțimea lui și la inaltimea sa ar trebui să aibă 45 deci tu zici prea mult la kg

| Andreea_Damaris_2000 a răspuns (pentru BiancaDenisa):

Eu am 11 ani, 1.50 si 43 kg.Pentru mine zic ca e ok avand in vedere ca toti oameni imi spun ca sunt dezvoltata si ca arat de 13-14 ani rolling on the floor)

| ndc a răspuns:

Nu exista un raspuns obiectiv la intrebarea asta. Fiecare creste in ritmul lui, si atat timp cat iti place cum arati nu ar trebui sa-ti pese de greutate si inaltime catusi de putin.

| Allesya1097 a răspuns:

Si eu am 11 ani si am 30 -31 kilograme

| loryys a răspuns:

Pai 1,50-1,57 si 40-45 kg

| oanaspr a răspuns (pentru loryys):

Un copil ce se dezvolta normal la varsta de 11 ani are intre 150 cm si 160 cm si masa trebuie sa fie c uprinsa intre minim 30 maxim 40.

| lacrytza a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1, 56 inaltimea, iar kg am 43.8 si mi-a zis ca stau foarte bine, calculeaza

| BildeilleR a răspuns:

Trebuie sa ai 35kg si 134cm

| INTELEASA a răspuns (pentru BildeilleR):

Am 1.51 si am 35 kg hai ca asa sunt toate colegele nu stii

| Simona_Suciu_1974 a răspuns (pentru BildeilleR):

Auzi nu cred că e bine cum zici tu la înălțime fica mea de 5 ani aproape are 1.34 și la kg ar trebui sa aibă un copil normal cam cu 10kg in plus la cum ai zis tu

| RazBoy02 a răspuns:

Eu am 11, 65 de kg si 1, 60.Nu conteaza cate kg sau ce inaltime.Fiercare are ritmul lui de a creste!

| Ioana3Ioana3 a răspuns:

Eu tot 11 ani am si am 1.42 si 34 de kilograme. Normal e sa ai 1.43 si 36 kg(apx).

| biancanechita11 a răspuns:

Eu am 11 ani si am 26-27 kg :d

| TheFashion a răspuns (pentru biancanechita11):

Si eu cam la fel ca tine!

| Ștefan_Stefana_1963 a răspuns (pentru biancanechita11):

Eu am 11 ani și am 45 kg

| anonim_4396 a răspuns (pentru biancanechita11):

Si eu am 11 ani si 31 de kg.Ce inaltime ai?

| biencuta28 a răspuns:

Buna Ioana! La 11 ani ar trebui sa ai 35 kg si 1, 45-1, 50 cm.

| Eexzyy a răspuns:

Nu sunt sigur câte ar trebui sa ai. Eu am 11 ani și 1.58 cm și am aproximativ 43