| Andre a întrebat:

Cate kilograme trebuie sa aiba prietena mea la 1, 55 inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| together4ever a răspuns:

In medie 45
dai funda?

15 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

E simplu Datorita Inaltimii ei : 1, 55
Minim 55 KG
Daca are mai putin nu e nici o problema big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Ganduri albe a răspuns:

Cred ca daca nu are cate trebuie sa aiba o parasesti laughing Poi din cate stiu eu 45 kg

| 1992 a răspuns:

45happy

| Baiaaanca a răspuns:

In mod normal ar trebui sa aiba 45 de kg, dar daca are cu unu sau doua kg in plus nu este nici o problema.
Cand calculezi greutatea normala se ia cu 10 kg in minus decat inaltimea. De ex la prietena ta: 1, 55-10=45

| Diana498 a răspuns:

Cam vreo 45 de kg...

| IrxnIroxyI a răspuns:

Buna! Intre 45 si 50 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta are? Oricum, pentru a afla daca prietena ta are o greutate normala, intra pe www.csid.ro, la calculator caloric, si urmeaza pasii de acolo. Sigur iti va fi de folos. Ma rog, eu am 1, 57 si am 45 de kg, imi spune acolo ca am o greutate normala :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| nairpic a răspuns:

Ca sa afli cate kg ar trebui sa ai trebuie sa scazi din inaltime 10! asa am citit eu de pe net! deci cam 44-45 kg! Multa bafta! Sper ca te-am ajutat! Fundita pls

| LiaGore a răspuns:

Ideal ar fi 45kg

| 4shl3y Tisd4l3 a răspuns:

55 kg

| LovePeace a răspuns:

40-45 Kg cam asa

| madix a răspuns:

Intre 48 si 55, dar nu mai mult de 55.

| paulina_5494 a răspuns:

45 kg.