| marisha96 a întrebat:

Cum credeti cum se va dezvolta Republica Moldova peste 10 ani?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa cum va merge Romania se tin in pas dupa noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine a zis ca se dezvolta?
U.E nu prea are interes pentru Republica Moldova decat intr-o foarte mica masura, pentru ca nu face parte din uniune, plus ca interventiile in MD sunt mereu facute cu teama de reactie Rusiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca pleaca peste un an jumate si sigur va pleca AIE eu cred ca foarte mult
Isi va restebili relatiile cu Russia

| Hash001 a răspuns:

Parerea mea e ca o sa ramana la fel de comunisti si de teroristi.

| Cosmotel a răspuns:

Va fi cam la fel. 10 ani nu-i o perioada foarte lunga.

| Bogdannovski a răspuns:

Parte a Rusiei daca se supara Putin

| tafli a răspuns:

Cand va trece Rusia la democratie, atunci Republica Moldova va avea o dezvoltare vertiginoasa!

| marisha96 explică:

Parte a Rusiei nuuuu de exemplu eu niciodata nu as vrea sa se intimple asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru marisha96):

Da de ce?
Daca ne unim cu RUSSIA o vom duce foarte bine

| marisha96 explică:

Crezi tu ca o vom duce foarte bine? Dar nu este de ajuns cit timp am fost sub ocupatia U.R.S.S.,inca si acum mai vrei sa faci parte din RUSSIA?